برچسب انرژی تایرها

 

برچسب انرژی (لیبل) تایرها به مصرف کنندگان خود کمک می کند تا معیارهایی مانند بازدهی مصرف سوخت , چسبندگی در جاده های لغزنده و صدای ایجاد شده تایر هنگام چرخیدن را متوجه شوند و در هنگام خرید انتخاب مناسب تری داشته باشند. برچسب انرژی تایرها را به ترتیب با پارامتر G که نشان دهنده ضعیف بودن تا پارامتر A که نشان دهنده ایده آل بودن است رده بندی می نمایند.

اطلاعات کلی

در این برچسب ها بازدهی مصرف سوخت , چسبندگی در جاده های لغزنده و سر و صدای ایجاد شده هنگام چرخیدن تایرها با درجه بندی برای مشتریان نمایش داده می شود. انتظار می رود با این روند مشتریان به سوی تایرهایی با بازدهی بالا و مصرف سوخت کمتر سوق پیدا کنند و استفاده از تایرهای با بازدهی بالا جای تایرهای با تکنولوژی قدیمی و بازدهی کم را بگیرد. با استفاده از این روش انتظار می رود گاز CO2 تولید شده توسط خودروهایی که از تایرهایی با بازدهی بالا استفاده می کنند، کاهش یابد. این مقدار کاهش برابر است با وقتی نیم تا ۱/۳ میلیون اتومبیل مسافری از جاده های اروپا حذف شوند.برچسب چگونه چیزی است ؟

این بر چسب همانند برچسب هایی است که بر روی لوازم خانگی چسبانده اند. هر چه تایر بهتر باشد (از نظر صرفه جویی در سوخت , چسبندگی در جاده های لغزنده و سر وصدا ) ، در رده بهتری قرار می گیرد .

 

قرمز بدترین است G
سبز بهترین است A

سه پارامتر اصلی مصرف سوخت : مقاومت زیاد در برابر چرخش باعث افزایش مصرف سوخت می شود و کم کردن این مقاومت باعث مصرف کمتر سوخت خواهد شد.چسبندگی بیشتر در رطوبت : یکی از مهمترین خصوصیات یک تایر است . تایر هایی با چسبندگی زیاد ، فاصله ترمز گیری کوتاه تری در هوای بارانی دارند.سر وصدای بیرونی : صدای تولید شده توسط تایر با امواج بیان می شود . یک موج سیاه پایین ترین رده صدا و سه بالاترین. هدف کاهش سر و صدای ترافیک برای جوامع است.

شما چقدر میتوانید صرفه جویی کنید؟ با انتخاب بهترین تایر که با پارامتر A نشان داده می شود،یک مصرف کننده می تواند هزینه سوخت خود را تا ۹۰ % نسبت به بی کیفیت ترین تایر در بازار با پارامتر G ،کاهش دهد . در زیر سه مثال هستند:* اگر شما با یک خودرو معمولی مسافری ۲۵۰۰۰ کیلومتر در سال سفر کنید (۱۰ هزار کیلومتر شهری و ۱۵ هزار کیلومتر بین شهری) ، شما می توانید از نظر هزینه سوخت بین ۱۷۰ تا ۲۳۰ یورو در سال صرفه جویی کنید. شاید بگویید بهترین تایرها گران تر خواهد بود (در حدود ۲۴۰ تا ۳۲۰ یورو) ولی در سال دوم است که شما صرفه جویی خالص خواهید داشت ، که بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ یورو خواهد بود .* اگر شما یک خودرو بزرگ مسافری داشته باشید و با بیشترین استفاده یعنی ۱۰ هزار کیلومتر شهری و ۲۵ هزار کیلومتر بین شهری در سال می توانید حتی مقدار بیشتری از نظر هزینه سوخت صرفه جویی کنید : یعنی ۴۵۰ یورو در سال . چون بهترین لاستیک ها گران هستند ، (هزینه اضافی ۲۴۰ تا ۳۲۰ یورو ) ، شما بین ۱۳۰ تا ۲۱۰ یورو در سال اول صرفه جویی خواهید کرد.* اگر شما یک ون را برانید ، که توسط شرکت ها برای تحویل و حمل استفاده می شوند ، و ۴۰ هزار کیلومتر در سال ( ۲۰ هزار کیلومتر شهری ، ۲۰ هزار کیلومتر بین شهری ) ، کاهش هزینه سوخت معادل ۲۹۰ تا ۳۶۰ یورو در سال را بدست می اورید . و با هزینه اضافی خرید تایرهای گران تر معادل ۲۸۰ تا ۳۶۰ یورو ، در همان سال اول برابری هزینه اضافی وصرفه جویی را خواهید داشت .

مشتری ها چگونه برچسب ها را بشناسند ؟ 

از ابتدای نوامبر ۲۰۱۲ ، تولید کننده ها و وارد کننده های تایر ، وظیفه دارند که تایرهای تولید شده از اول جولای ۲۰۱۲ به بعد را همراه با برچسب های انرژی روانه بازار اروپا نمایند. برای این امر توزیع کننده ها وظیفه دارند که این اطلاعات را در محل فروش و در نقطه قابل دید و به شکل واضحی ، نمایش دهند . برای همه تایرهای تولید شده قبل از اول جولای ۲۰۱۲ ، چنین وظیفه ای وجود ندارد. این به این معناست که برای دوره معینی ، مصرف کننده ها در مغازه ها ، تایرهایی را با برچسب و یا بدون آن پیدا خواهند کرد . علت این موضوع ، دادن فرصت به تولید کننده ها برای کاهش قیمت کالای قدیمی خود و آماده شدن برای سیستم جدید استفاده از برچسب است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هنگام رسیدن محصول به انبار به شما اطلاع خواهیم داد. لطفا آدرس ایمیل معتبر خود را در زیر بگذارید.